Artykuły

Dane kontaktowe

 

Mikołów 43-190, ul. Żwirki i Wigury 4a
(32) 226 20 71
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.Matura i co dalej? Zainteresowania, pasja, powołanie czy statystki, prognozy i trendy na rynku pracy

Pierwszy tydzień lipca to emocjonujący czas dla maturzystów. Po kilku tygodniach oczekiwania otrzymają wyniki z matury, które w decydujący sposób wpłyną, przy wsparciu rodziców, na wybór kierunku studiów, szkoły policealnej lub pomaturalnej. Część z uczniów, a także rodziców po przeanalizowaniu wyników, zada sobie być może pytanie czy zmiana dokonanego wyboru jest jeszcze możliwa, a jeśli tak to, na jaką? Zmiana decyzji o wyborze drogi zawodowej jest możliwa na każdym etapie życia. Bardziej trwałe zainteresowania kształtują się bowiem na etapie końca szkoły średniej, a tymczasem w dzisiejszym systemie edukacji tak ważną decyzję podejmują już gimnazjaliści. Niemała część licealistów, już w tym tygodniu, stanie przed decyzją, który z zadeklarowanych kierunków studiów ostatecznie wybrać, na jakiej uczelni i w jakim systemie studiować. Czym warto się kierować w podejmowaniu decyzji? Zainteresowania czy potrzeby rynku pracy? Pasja czy rozsądek? Mój wybór czy sugestie osób znaczących?

Czytaj więcej...

Godziny pracy w okresie wakacyjnym

W okresie wakacyjnym,w dniach od 18.07.2016r. do 12.08.2016r., Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Mikołowie czynna będzie w godzinach od 8.00 do 16.00.

Zapraszamy do udziału w szkoleniu

Szanowni Państwo, zapraszamy do udziału w szkoleniu dotyczącym Psychoterapii dzieci i młodzieży z objawami obniżonego nastroju, niską samooceną oraz nieśmiałością, które odbędzie się 25 czerwca 2016 w PPP w Mikołowie. Biorąc pod uwagę rosnącą ilość dzieci i młodzieży w szkołach z trudnościami w tym zakresie i niewystarczającą ilość terapeutów w PPP, zapraszamy psychologów i pedagogów szkolnych do udziału w *praktycznym* szkoleniu na ww. temat. Szkolenie poprowadzi psychoterapeuta i superwizor Patrycja Legieć.

Czytaj więcej...

Poszukujemy osób chętnych do poddania się badaniu nowo wprowadzanym do naszego kraju testem psychologicznym

Pracownik Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Mikołowie mgr Aleksandra Kierzek-Szpak realizuje na zlecenie Pracowni Testów Psychologicznych Polskiego Towarzystwa Psychologicznego badania sprawdzające nowy, nie wykorzystywany dotąd w naszym kraju, test psychologiczny.

Czytaj więcej...

Joomla Templates - by Joomlage.com