Artykuły

Dane kontaktowe

 

Mikołów 43-190, ul. Żwirki i Wigury 4
(32) 226 20 71
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Godziny pracy:

  • Poniedziałek: 8:00 - 18:00
  • Wtorek: 8:00 - 18:00
  • Środa: 8:00 - 18:00
  • Czwartek: 8:00 - 18:00
  • Piątek: 8:00 - 16:00

 Życzenia świąteczne i noworeczne

Spotkanie klubu dyskusyjnego dla młodzieży

Wczoraj w Bibliotece miejskiej w Mikołowie odbyło się kolejne spotkanie Klubu dyskusyjnego dla młodzieży "Literatura i psychologia".
O czym rozmawialiśmy? O relacjach, nadprzyrodzonych zdolnościach bohaterów, przyjaźni, świecie dorosłych i dzieci a wszystko to w kontekście serii „Mroczne umysły”. Kto nie czytał, zachęcamy. Kto chce dołączyć do Klubu zapraszamy do śledzenia strony Biblioteki.
Już w grudniu rozmawiamy o książce „1984” Georga Orwella.

Czytaj więcej...

Za nami kolejne spotkanie sieci bibliotekarzy

Bibliotekarze, nauczyciele i wychowawcy powiatu mikołowskiego spotkali się ponownie w Miejskiej Bibliotece w Mikołowie by rozmawiać o książkach, które czyta młodzież. Tym razem spotkanie wzbogacone było wykładem pani Kariny Muchy zatytułowanym "Etapy rozwoju człowieka a potrzeby emocjonalne i psychiczne młodych odbiorców literatury"

Ogólnopolski Tydzień Kariery

Już od kilku lat w październiku w całym kraju odbywają się imprezy w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Celem konferencji, seminariów i warsztatów, które się wtedy odbywają jest przybliżenie uczniom i ich rodzicom zagadnień związanych z edukacją, karierą i pracą. W tym roku Młodzieżowe Biuro Karier wraz z panią Klaudią Saidel oraz naszą poradnią zorganizowało 21 października seminarium zatytułowane Wartości, pasja i edukacja na rynku pracy. W gościnnych progach biblioteki w Mikołowie uczniowie i nauczyciele kilku klas szkół średnich mogli spotkać się z młodymi przedsiębiorcami i posłuchać o tym, jak łączą pasje i wartości z pracą zawodową. Seminarium uświetnił występ pani Iwony Karbowskiej oraz Bartosza Mizera. Zdjęcia ze spotkania zamieszczamy poniżej.

Czytaj więcej...

Joomla Templates - by Joomlage.com