Artykuły

Dane kontaktowe

 

Mikołów 43-190, ul. Żwirki i Wigury 4a
(32) 226 20 71
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Godziny pracy:

  • Poniedziałek: 8:00 - 18:00
  • Wtorek: 8:00 - 18:00
  • Środa: 8:00 - 18:00
  • Czwartek: 8:00 - 18:00
  • Piątek: 8:00 - 16:00

 Oferta dla placówek oświatowych

Szanowni Państwo,
Prosimy o zapoznanie się z ofertą naszej poradni przygotowaną dla placówek oświatowych (uczniów, nauczycieli, rodziców) na rok szkolny 2016/17. Wśród propozycji znalazły się zarówno te, które będą realizowane na terenie placówek, jak również w poradni.
Z uwagi na coroczne, duże zainteresowanie naszymi zajęciami, każda placówka oświatowa spośród zajęć realizowanych w terenie może wybrać tylko 2 propozycje.
Forma rejestracji na wybrany warsztat/prelekcję: telefoniczny lub osobisty kontakt z osobą prowadzącą zajęcia. Najdogodniejszym dniem jest piątek w godzinach od 12.00 do 14.00.
Termin rejestracji: do 14 października (uwaga limit liczby realizacji warsztatów/prelekcji przez poszczególnych pracowników jest ograniczony).

Z poważaniem
Dyrekcja i Pracownicy PPP w Mikołowie

PILNE, już 3 października zapraszamy na szkolenie

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Mikołowie zaprasza wychowawców klas IV-VI szkół podstawowych oraz gimnazjów na bezpłatne szkolenie zatytułowane:

Jak przeciwdziałać dyskryminacji i wykluczeniu w klasie i grupie.


Podczas spotkań prowadzonych metodami warsztatowymi uczestnicy otrzymają praktyczne narzędzia umożliwiające efektywne przeciwdziałanie negatywnym zjawiskom w zespole klasowym, zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 6 sierpnia 2015 r. w sprawie wymagań wobec szkół (W szkole lub placówce są realizowane działania antydyskryminacyjne obejmujące całą społeczność szkoły lub placówki.) oraz kierunkami polityki oświatowej państwa na rok 2016/2017 (Kształtowanie postaw dzieci i młodzieży).

Czytaj więcej...

Zaproszenia na spotkanie

Matura i co dalej? Zainteresowania, pasja, powołanie czy statystki, prognozy i trendy na rynku pracy

Pierwszy tydzień lipca to emocjonujący czas dla maturzystów. Po kilku tygodniach oczekiwania otrzymają wyniki z matury, które w decydujący sposób wpłyną, przy wsparciu rodziców, na wybór kierunku studiów, szkoły policealnej lub pomaturalnej. Część z uczniów, a także rodziców po przeanalizowaniu wyników, zada sobie być może pytanie czy zmiana dokonanego wyboru jest jeszcze możliwa, a jeśli tak to, na jaką? Zmiana decyzji o wyborze drogi zawodowej jest możliwa na każdym etapie życia. Bardziej trwałe zainteresowania kształtują się bowiem na etapie końca szkoły średniej, a tymczasem w dzisiejszym systemie edukacji tak ważną decyzję podejmują już gimnazjaliści. Niemała część licealistów, już w tym tygodniu, stanie przed decyzją, który z zadeklarowanych kierunków studiów ostatecznie wybrać, na jakiej uczelni i w jakim systemie studiować. Czym warto się kierować w podejmowaniu decyzji? Zainteresowania czy potrzeby rynku pracy? Pasja czy rozsądek? Mój wybór czy sugestie osób znaczących?

Czytaj więcej...

Joomla Templates - by Joomlage.com