Artykuły

Dane kontaktowe

 

Mikołów 43-190, ul. Żwirki i Wigury 4a
(32) 226 20 71
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.Zaproszenie na szkolenie

Poradnia zaprasza psychologów i pedagogów szkolnych na dwudniowe szkolenie z zakresu pracy z dzieckiem o obniżonej samoocenie, zaburzeniami depresyjnymi i lękowymi. Szkolenie odbędzie się w dniach 24-25 czerwca 2016 roku. Wszelkich informacji o kosztach, miejscu i warunkach uczestnictwa udziela Magdalena Lipiak, tel. 663 95 95 30. Można nawiązać również kontakt z poradnią drogą mailową.

I Konkurs Profilaktyczny dla szkół ponadgimnazjalnych rozstrzygnięty

W dniu 21 kwietnia odbył się w gościnnej Miejskiej Bibliotece finał konkursu profilaktycznego organizowany przez naszą poradnię pod patronatem Starostwa Powiatowego w Mikołowie.

Czytaj więcej...

Egzaminy czas zacząć. Oswoić stres egzaminacyjny czy to możliwe?

Egzaminy czas zacząć. Oswoić stres egzaminacyjny czy to możliwe? Dzisiaj 360 tysięcy gimnazjalistów pisało I część egzaminu gimnazjalnego, a już za 2 tygodnie z podobnym doświadczeniem egzaminacyjnego stresu zmierzą się maturzyści i uczniowie nabywający kwalifikacje zawodowe w technikach i szkołach zawodowych.
Czy stres jest wrogiem czy może być sprzymierzeńcem?

Czytaj więcej...

Gimnazjaliści na start!

Już za kilka tygodni czeka Was jeden z ważniejszych momentów w życiu-wybór szkoły średniej. Brzmi poważnie? To dobrze, bo moment podejmowania decyzji edukacyjnych i zawodowych nie jest sytuacją łatwą dla młodych ludzi, szczególnie, kiedy wokół jest tak wiele różnych możliwości, a rynek pracy jest bardzo wymagający. Być może przeżywasz teraz różne emocje, od spokoju i pewności, co do swojego wyboru, poprzez niepewność, poczucie beztroski „jakoś to będzie” a może nawet lęk, „co będzie, jeśli źle wybiorę?”. Uspokoję Cię. Wszystkie te odczucia są jak najbardziej naturalne dla sytuacji, którą określamy w psychologii, jako trudną. Może niektórzy z Was zastanawiają się, co w tym trudnego? Inni mają poczucie, że czas podejmowania decyzji się kończy, a wybór jeszcze nie został dokonany, co dodatkowo frustruje i może irytować.

Czytaj więcej...

Joomla Templates - by Joomlage.com